Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Urodziny Urodziny:

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego newslettera! Wystarczy wpisać swój adres email i kliknąć Zapisz!

Wypisz się

Global Water Dances

Obrazy: 1labiryntmedytacja11.jpg

 

 

Global Water Dances


Obrazy: gwd-logo-warszawa.jpg

 

ZATAŃCZ Z NAMI


DLA RATOWANIA WÓD NA ŚWIECIE!


ZATAŃCZ DLA WISŁY!

 

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się wytańczyć, te, które ruch uprawiają amatorsko i zawodowo. Zapraszamy wszystkich, dla których taniec jest radością, którą chcą się dzielić z innymi!

 

CIAŁO, KTÓRE MASZ, CIAŁO, KTÓRYM JESTEŚ -€“ warsztat metody Labana

 

Warto zastanowić się nad własnymi ograniczeniami w ruchu. Zrobić listę ruchów, które sprawiają przyjemność i w związku z tym, chętnie je się powtarza oraz listę tych ruchów, które przyjemne nie są, więc nigdy ich nie wykonujesz. Jeżeli tak jest, warto zastanowić się, dlaczego? Czy są to ograniczenia psychologiczne, czy mięśniowe, czy może szkieletowe? W każdym przypadku przełamanie niechęci do wykonywania ruchów nielubianych sprawi, że poznamy i przepracujemy swoje ograniczenia. Ruch ciała ma właściwości terapeutyczne dla psyche, więc uruchomienie dotychczas nieruchomych partii mięśni może przynieść ewolucję w sposobie rozumienia i pojmowania rzeczywistości, stać się inspiracją do nowych poszukiwań i rozwiązań.

Osoby zainteresowane ruchem będą miały okazję poznać motorykę swojego ciała oraz zasady pracy ciała z grawitacją i przestrzenią. Dowiemy się czym jest kinesfera i jak jej używać, poznamy metody tworzenia kompozycji ruchu i improwizacji. Będziemy tańczyć wiersze i pisać poezję ruchem, będziemy szukać wyrazu dla emocji i poznawać emocje płynące z ruchu. Będziemy poznawać siebie na nowo, świat na wesoło oraz innych z radością. Prowadzi: Iwona Wojnicka - performer, teoretyk i praktyk Labanowskiej Analizy Ruchu www.formatzero.blogspot.com

 

GLOBAL WATER DANCES

Zakończeniem projektu jest pokaz dla publiczności w ramach międzynarodowej akcji Taniec dla wody - GLOBAL WATER DANCES http://www.globalwaterdances.org Międzynarodowy chór taneczny organizowany przez choreografów i tancerzy pracujących metodą Rudolfa Labana i Labanowskiej Analizy Ruchu. W sobotę, 15 czerwca w różnych miastach świata odbywają się artystyczne akcje, których misją jest podnoszenie świadomości problemów środowiskowych i krytycznego stanu wód w perspektywie lokalnej i globalnej. Tematem warszawskiego wydarzenia jest przywracanie Wisły miastu. Choreografię warszawską tworzą – Iwona Wojnicka (Laban) i Sylwia Hanff (labirynt, butoh). Oprawę muzyczną zapewni zespół muzyki intuitywnej Shalimandu.

 

WARSZTAT Analizy Ruchu jest nieodpłatny.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Labanowską Analizą Ruchu.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres formatzero.format@gmail.com

 

PLAN ZAJĘĆ. Miejsce: Centrum Łowicka, Warszawa, ul. Łowicka 21 www.lowicka.pl

1-2 czerwca, sobota-niedziela, 11.00 – 17.00

8 czerwca, sobota, w godzinach 9.00 – 14.00

9 czerwca, niedziela, 13.30 - 18.30

14 czerwca, piątek, 18.00 – 21.00 próba generalna

 

15 czerwca, sobota, g. 17.00 GLOBAL WATER DANCES PERFORMANCE, Miasto Cypel http://www.miastocypel.eu

 

Program:

1. Chór ruchowy z udziałem tancerzy przygotowane przez Iwonę Wo

2. Performance butoh z udziałem tancerzy, przygotowany przez Sylwię Hanff www.limenbutoh.net

3. Program globalny – 9 minut w wykonaniu wszystkich tańczących

4. Ceremonia i medytacja labiryntu - rytuał uzdrawiania wody - prowadzi Sylwia Hanff www.medytacjalabiryntu.pl

Podczas wydarzenia muzykę będzie grał zespół Shalimandu https://www.facebook.com/pages/Shalimandu/257450077717645?ref=ts&fref=ts

 

ORGANIZACJA

Stowarzyszenie Format Zero oraz partnerzy:

Laban/Bartenieff Movement Studies EUROLAB, Grundvig Lifelong Learning Program, w ramach funduszy Komisji Europejskiej, Fundacja rozwoju Systemu Edukacji, Miasto Cypel, Centrum Łowicka, Rosa Mundi Projekt Labirynt, Teatr Limen.

Copyright Ruch Dźwięk Cisza © 2012
Designed by renifer